Twoja sesja wkróce wygaśnie!

Przedłuż sesję

Oprawa prac dyplomowych – wszystko, co musisz wiedzieć

Oprawa prac dyplomowych-wszystko-co musisz wiedziec.jpeg

Prace dyplomowe oceniane są przede wszystkim pod względem zawartej w nich treści. Niemniej jednak wygląd ma także istotne znaczenie. Choć nie ma on wpływu na ocenę, żaden student nie pozwala sobie na oddanie nieestetycznie spiętych kartek papieru. Z pomocą przychodzi bindowanie pracy dyplomowej lub twarda oprawa. Pamiętaj, że każda uczelnia stawia własne wymogi dotyczące oprawiania prac. Zanim więc zdecydujesz się na konkretny rodzaj oprawy, sprawdź informacje na stronie swojej szkoły lub odwiedź dziekanat.

Oprawa pracy dyplomowej – jak przygotować pracę do druku?

Praca dyplomowa powinna być estetyczna i wykonana zgodnie z wytycznymi edytorskimi ustalonymi przez uczelnię. Mowa tu nie tylko o rozmiarze i rodzaju czcionki, ale także wielkości interlinii czy rozmiarze akapitów. Ponadto każda szkoła ma inne wymagania odnośnie do sposobu cytowania literatury i tworzenia przypisów. Znajomość Informacji o wytycznych edytorskich umożliwi Ci przygotowanie pracy dyplomowej, która nie będzie budziła żadnych zastrzeżeń. Ponadto pamiętaj o tym, że zgodne z prawem jest oddanie pracy dyplomowej do korektora. Specjalista z zakresu korekty sprawdzi ją pod kątem ewentualnych błędów językowych, technicznych, graficznych i merytorycznych, a profesjonalna oprawa pracy dyplomowej będzie zwieńczeniem kilku miesięcy poświęconych na jej stworzenie.

Najważniejszą kwestią podczas przygotowywania pracy dyplomowej do druku jest ustawienie akapitów. Lewy akapit powinien mieć większy rozmiar od prawego, gdyż z lewej strony znajduje się oprawa, która w przypadku ustawienia zbyt małego akapitu może zasłaniać tekst. Najczęściej lewy akapit ustawia się na 3,5 cm. Ponadto pracę dyplomową należy zapisać w odpowiednim formacie – pdf. Treść zapisana w Wordzie wyświetlona na innym komputerze może bowiem różnić się od oryginalnej pod względem formatowania. Zanim oddasz pracę dyplomową do oprawy, dowiedz się, jaki rodzaj druku wymaga Twoja uczelnia. Do wyboru jest druk jedno- i dwustronny. Możesz zdecydować się na miękką oprawę pracy dyplomowej lub twardą okładkę.

Twarda oprawa pracy dyplomowej

Usługę oprawy prac dyplomowych oferuje zdecydowana większość drukarni. Masz do wyboru twardą lub miękką okładkę, a także bindowanie. Twarda oprawa pracy dyplomowej to profesjonalne rozwiązanie chętnie wybierane przez studentów. Na twardej okładce zostanie wydrukowany napis – praca licencjacka, praca magisterska, praca doktorska lub praca dyplomowa. Ten wariant jest wskazany również w przypadku dokumentów, takich jak umowy czy akty prawne. Twarda oprawa doskonale zabezpiecza dokumenty, ale także prezentuje się wyjątkowo estetycznie.

Masz do wyboru różne kolory opraw prac dyplomowych, na przykład czarny, bordowy, zielony lub granatowy. Zlecając pracę do oprawienia, możesz także zdecydować o kolorze liter na okładce i rozmiarze oprawy. Z kolei druk pracy dyplomowej wykonuje się zazwyczaj na satynowym papierze o gramaturze wynoszącej od 90 do 120 gramów. Praca dyplomowa, której okładka jest twarda to solidna i estetyczna oprawa. Zapewnia dokumentom odpowiednią ochronę i profesjonalny wygląd.

Miękka oprawa pracy dyplomowej

Wiele uczelni pozwala oddać pracę dyplomową w miękkiej oprawie. Masz do wyboru dwa warianty tego typu opraw – klejoną lub zaciskową. Klejona oprawa nie zawiera żadnych metalowych elementów. Można zastosować ją nawet do 350 stron. Mowa tu zarówno o okładce kartonowej, jak i wykonanej z folii. Miękka oprawa pracy dyplomowej to także możliwość wytłoczenie dowolnego napisu w odcieniach, takich jak złoty czy srebrny. Możesz również zdecydować się na miękką oprawę zaciskową stosowaną w przypadku dokumentów o objętości do 300 stron. W przypadku tego wariantu kartki zaciskane są metalowym kanałem, a oprawa dostępna jest w wielu kolorach, na przykład czarnym, granatowym, zielonym czy bordowym.

Oprawa pracy dyplomowej – bindowanie

Istnieje jeszcze jeden rodzaj oprawiania prac dyplomowych. Polega on na łączeniu dziurkowanych arkuszy i miękkiej okładki za pomocą różnych metod. Jest to bindowanie pracy dyplomowej, w którego przypadku wykorzystuje się plastikową lub metalową sprężynę bądź spiralę. Zaletą bindowania jest to, że pracę można z łatwością otworzyć na całą jej szerokość. Jest to nie tylko estetyczny rodzaj oprawy, ale także niedrogi sposób na oprawianie zaliczeniowych prac i ważnych dokumentów.

Rozważając rodzaj oprawy swojej pracy dyplomowej, z pewnością zwracasz uwagę nie tylko na wygląd, ale także cenę usługi. Może być ona różna w zależności od papieru i typu oprawy. Zanim zdecydujesz się na konkretny wariant i punkt usługowy, dowiedz się, jaka jest orientacyjna cena usługi. Postaw na oprawę, która jest zgodna z wymogami Twojej uczelni i spełnia Twoje oczekiwania.

Pisanie prac

Potrzebujesz pomocy przy pisaniu pracy inżynierskiej? Nie zastanawiaj się, napisz do nas już dziś

Wystarczy, że wyślesz swoje zgłoszenie i poczekasz na propozycje od doświadczonych redaktorów. Możesz liczyć na sporą dowolność w kwestii ustaleń pomiędzy Tobą a autorem pracy – spróbuj już teraz i sprawdź, jakie wsparcie możesz uzyskać.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.