Twoja sesja wkróce wygaśnie!

Przedłuż sesję

Studia medyczne – popularne tematy prac

studia-medyczne.jpeg

Tematy prac magisterskich z medycyny są bardzo zróżnicowane. Mogą dotyczyć bowiem wielu kierunków. Wybierając temat, koniecznie zwróć uwagę wyłącznie na takie zagadnienia, które wiążą się z Twoją przyszłą karierą. Do wyboru jest na przykład pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, dietetyka czy zdrowie publiczne. Biorąc pod uwagę fakt ogromnego zapotrzebowania na różnego typu lekarzy i pielęgniarki, gratulujemy Ci wyboru przyszłościowego zawodu. Teraz nadszedł czas na zapoznanie się z popularnymi tematami prac.

W artykule przedstawimy przykładowe zagadnienie chętnie opracowywane przez studentów piszących zarówno prace magisterskie, jak i licencjackie. Muszą być one stworzone zgodnie z wytycznymi danej uczelni i stanowić merytoryczne rozwiązanie problemu, jak również zawierać część badawczą opracowaną na podstawie wywiadów, ankiet lub obserwacji. . Po zakończeniu studiów medycznych i obronie pracy można podjąć pracę w wielu miejscach, takich jak ośrodki badawcze, poradnie czy szpitale.

Tematy medyczne – z jakich dziedzin można pisać pracę magisterską?

Wszystkie prace dyplomowe z medycyny muszą mieć część dotyczącą anatomii człowieka i funkcjonowania niektórych układów. Każdy student niezależnie od wybranego kierunku musi bowiem dysponować wiedzą z tego zakresu. Studiowanie medycyny pozwala na wybór różnych specjalizacji na przykład medycyny ratunkowej, immunologii, pediatrii, okulistyki, dermatologii, pielęgniarstwa czy dietetyki.

Oto tematy prac magisterskich z medycyny, które cieszą się dużą popularnością wśród studentów.

 1. Problemy i potrzeby ludzi z chorobą Alzheimera i Parkinsona.
 2. Wstrząs septyczny, hipowolemiczny, anafilaktyczny i inne – procedury działania.
 3. Szczepienia ochronne – jaka jest świadomość społeczeństwa w tym zakresie?
 4. Opieka paliatywna i medycyna paliatywna.
 5. Jakiej opieki medycznej wymaga dziecko z porażeniem mózgowym?
 6. In vitro – czy to metoda leczenia niepłodności?
 7. Porównanie oraz odległe skutki zastosowania poszczególnych metod leczenia ciąży pozamacicznej.
 8. Styl życia a promocja zdrowia.
 9. Rozwój medycyny rodzinnej w Polsce i na świecie.
 10. Ocena częstości występowania zaburzeń potencji u mężczyzn z otyłością.

Praca magisterska pielęgniarstwo – tematy

Umieranie i śmierć to zagadnienia często podejmowane przez studentów medycyny na kierunku pielęgniarstwa. Ciekawa praca to bez wątpienia ta nosząca tytuł „Komunikowanie z pacjentem o niekorzystnym rokowaniu”. We wstępie warto omówić sposoby radzenia sobie z myślami o umieraniu i etapy doświadczania śmierci, ale również psycho-społeczne aspekty procesu umierania. Praca powinna mieć również część dotyczącą instytucjonalizacji umierania i roli pielęgniarki w opiece nad umierającym. Rozdział o komunikowaniu pielęgniarki z chorym w stanie terminalnym powinien być mocno rozbudowany.

Czeka Cię praca magisterska badawcza z pielęgniarstwa? Podejmij temat „Jakość życia w niepełnosprawności”. Oprócz rozdziałów dotyczących współczesnego rozumienia choroby i jakości życia opracujesz badania własne, a za pomocą wybranych technik i narzędzi dokładnie scharakteryzujesz badane środowisko. Kolejno przedstawisz analizę i wyniki badań.

Praca magisterska z pielęgniarstwa może dotyczyć roli położnej w zabiegu cesarskiego cięcia. Warto uwzględnić w niej zagadnienia dotyczące zmian fizjologicznych u kobiet ciężarnych mających wpływ na postępowanie okołooperacyjne, rodzajów znieczuleń i wskazań do tego typu zabiegu. Pewna część pracy powinna dotyczyć kwalifikacji położnej i jej opieki nad pacjentką po cięciu cesarskim.

Pielęgniarstwo to szeroka dziedzina, która daje możliwość wyboru tematu spośród naprawdę wielu ciekawych zagadnień. Praca magisterska na temat stanu wiedzy i postaw wśród społeczeństwa dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w miejscu zdarzenia to kolejny ciekawa propozycja. Jeśli zdecydujesz się na jej stworzenie, pamiętaj o dobrym zobrazowaniu najczęstszych zagrożeń dla zdrowia ludzi, organizacji działań ratujących życie w Polsce i poziomu obowiązującej wiedzy. Nie zapomnij o uwzględnieniu rozdziału o odpowiedzialności karnej za nieudzielenie pomocy. Dobrze opracuj rozdział o zapobieganiu stanom zagrożenia i zaciekaw recenzentów interesującym działem badawczym.

Magisterka z dietetyki – sprawdź popularne tematy

Ukończenie studiów dietetycznych daje możliwość podjęcia pracy w laboratoriach, zakładach produkcji żywności i placówkach ochrony zdrowia. Dietetyk może pracować również w firmie cateringowej, organizacjach sportowych lub mieć własny gabinet. Zanim jednak rozpoczniesz karierę zawodową, czeka Cię magisterka z dietetyki. Nie wiesz, jaki temat wybrać? W naszym serwisie na pewno znajdziesz wiele ciekawych zagadnień. A oto popularna tematyka dietetyczna. Sprawdź koniecznie i dokonaj wyboru!

 1. Ocena stanu odżywienia kobiet w wieku rozrodczym korzystających jednocześnie z centrum fitness i usług cateringu dietetycznego.
 2. Zespół metaboliczny u młodych mężczyzn pracujących zawodowo jako kierowcy samochodów ciężarowych.
 3. Dieta redukcyjna u dorosłych.
 4. Ocena świadomości żywieniowej kobiet karmiących.
 5. Pacjenci z chorobą Hashimoto – ocena stylu życia tej grupy osób.
 6. Wiek i stopień aktywności fizycznej a preferencje pokarmowe dzieci.
 7. Ocena stanu odżywienia i sposobu żywienia niemowląt.
 8. Nikiel w żywności – występowanie i wpływ na zdrowie człowieka.
 9. Suplementacja witaminą D – spożycie a stężenia surowicze.
 10. Świadomość kobiet w ciąży na temat pokarmowych źródeł kwasu foliowego i jego wpływu na rozwój płodu.
 11. Wpływ leczenia żywieniowego na jakość i satysfakcję z życia pacjentów chorujących przewlekle
 12. Ocena jadłospisów u dzieci chorych na fenyloketonurię.
 13. Wpływ stosowania probiotyków na poziom depresji.
 14. Skuteczność diety IF (ang. intermittent fasting) – fakty i mity.
 15. Wiedza na temat środowiskowego wpływu stosowanej diety wśród osób na diecie tradycyjnej i wegetariańskiej.

Pisanie prac

Potrzebujesz pomocy przy pisaniu pracy inżynierskiej? Nie zastanawiaj się, napisz do nas już dziś

Wystarczy, że wyślesz swoje zgłoszenie i poczekasz na propozycje od doświadczonych redaktorów. Możesz liczyć na sporą dowolność w kwestii ustaleń pomiędzy Tobą a autorem pracy – spróbuj już teraz i sprawdź, jakie wsparcie możesz uzyskać.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.