Twoja sesja wkróce wygaśnie!

Przedłuż sesję

Praca licencjacka z ekonomii – proste tematy

praca-licencjacka-z-ekonomii.jpeg

Jeśli nie masz pomysłu na pracę licencjacką z ekonomii, to poniższe propozycje są idealnymi motywami przewodnimi, z których możesz skorzystać. Nasze propozycje to również doskonale źródło inspiracji, jeśli pragniesz samodzielnie wymyślić temat swojej pracy licencjackiej. W artykule przedstawimy Ci również wiele cennych wskazówek, jak pisać pracę dyplomową, na czym skupić się najbardziej, czego unikać i na co zwrócić szczególną uwagę. Zaprezentujemy przykładowe tematy wraz z ich omówieniem, co pomoże Ci napisać pracę, szybciej niż myślisz.

Praca licencjacka z ekonomii – jak wybrać dobry temat?

Zagadnienie do opracowania w ramach pracy licencjackiej powinno dotyczyć Twoich zainteresowań. Nad tematem warto zastanowić się już na pierwszym roku studiów, gdyż daje to szerokie możliwości czasowe. Jeśli jesteś naprawdę ambitną osobą, możesz wybrać metodę badawczą i znaleźć firmę, która będzie przedmiotem Twoich badań. Jeśli jednak nie wybrałeś zagadnienia w tym czasie, nie obawiaj się trudności w realizacji swojej pracy. Najważniejsza jest systematyczność działania i pozytywne nastawienie na satysfakcjonujące efekty. Przede wszystkim odstaw na temat, który wpisuje się w Twoje zainteresowania, co ułatwi Ci realizację dzieła naukowego.

W dalszej części artykułu znajdziesz wiele propozycji tematów godnych wyboru w dziedzinie ekonomii. Tematykę możesz również uzgodnić ze swoim promotorem. Opiekun Twojej pracy jest bowiem osobą, która ma doskonałą orientację w swojej dziedzinie. Nie tylko podsunie Ci pomysł na temat pracy, ale również pomoże w doborze odpowiednich publikacji. Pamiętaj, aby przekazywać swojemu promotorowi każdą zrealizowaną część do akceptacji. Dzięki temu unikniesz nie potrzebnie straconego czasu na poprawki.

Ekonomia – praca licencjacka. Popularne i łatwe tematy do wyboru!

Najpopularniejszym tematem na licencjat z ekonomii jest analiza sytuacji finansowej wybranej firmy. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie podmiotu notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych. Widniejące na tej liście firmy mają obowiązek publikowania swoich danych finansowych, z których możesz skorzystać w swojej pracy.

A oto inna tematyka, którą możesz wybrać.

Warunki wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstw w Polsce to temat chętnie podejmowany przez słuchaczy na kierunku ekonomia. Najpierw uwzględnij w swoim dziele rozdział o sytuacji społeczno-gospodarczej kraju oraz stanu polskiej przedsiębiorczości. Ważne będzie również uwzględnienie zagadnienia dotyczącego konkurencyjności polskiej gospodarki i

charakterystyki polskich przedsiębiorstw. Poważnie potraktuj rozdział o funduszach strukturalnych mających wpływ na wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw. W pracy koniecznie powinien znaleźć się również rozdział o rozwoju przedsiębiorczości i wzroście innowacyjności poprzez wzmocnienie instytucji otoczenia biznesu. Kolejne rozdziały do uwzględnienia w pracy licencjackiej z ekonomii powinny dotyczyć miejsca rozwoju konkurencyjności w Strategii Rozwoju Kraju, Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka i oceny szans na jego powodzenie. Dokładnie przyłóż się również do opracowania zagadnienia o głównych wyzwaniach związanych z kwestią rozwoju przedsiębiorstw.

Pracę licencjacką z ekonomii można napisać na temat podatkowych źródeł dochodów państwa. Należy przedstawić jego system budżetowy, a mianowicie wyjaśnić pojęcie i charakter prawny budżetu państwa, zasady budżetowe i jego funkcje. Kolejny podrozdział powinien dotyczyć wydatków i dochodów budżetu państwa. W pracy musi znaleźć się również ogólna charakterystyka podatków i rozdział o dodatkowych źródłach dochodów, czyli podatkach bezpośrednich i pośrednich oraz o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych. Dobrym pomysłem będzie przedstawienie źródeł i wysokości dochodu państwa w konkretnych latach.

Ekonomia to dziedzina, w której znajdziesz na swoją pracę licencjacką jeszcze inne łatwe tematy. Twój licencjat może dotyczyć analizy finansowej danej spółki giełdowej. W tym wypadku liczy się bardzo łatwy dostęp do danych. Kolejnym zagadnieniem, które doskonale nadaje się na temat licencjatu, jest analiza fundamentalna i analiza techniczna danej spółki giełdowej. Podobnie, jak w poprzednim temacie dużym atutem jest bezproblemowy dostęp do informacji. Zagadnienie to chętnie wybierają osoby, których pasją jest inwestowanie pieniędzy.

Ekonomia – prace licencjackie. Wskazówki.

Pisanie licencjatu z ekonomii nie odkładaj na ostatnią chwilę. Wbrew pozorom tematy w tej dziedzinie są naprawdę proste, zwłaszcza że przecież jesteś studentem tego kierunku. Na pewno świetnie poradzisz sobie w opracowaniu wybranego zagadnienia. Najważniejsze to przygotowanie odpowiednich materiałów i narzędzi badawczych. Nie odkładaj na ostatnią chwilę swoich badań, ponieważ nie wiesz, ile czasu może zająć Ci przeprowadzenie ankiety. Już na samym początku tworzenia dzieła zajmij się więc rozdziałem badawczym. Przygotuj arkusz ankiety i systematycznie zbieraj wyniki. Zaprezentuj je za pomocą wartości

liczbowych i procentowych, wykorzystując wykresy i tabele. Po omówieniu wyników istotne jest to, abyś wysnuł odpowiednie wnioski.

Licencjat z ekonomii. Co jeszcze jest ważne?

Twoja praca licencjacka z ekonomii powinna zawierać dużą liczbę wykresów i odniesień do popularnych ekonomistów. Pozwoli to zwiększyć jej wartość i prestiż. Im więcej przytoczonych przykładów, tym Twoja argumentacja będzie skuteczniejsza, a ocena recenzentów wyższa. Pamiętaj, że praca dyplomowa to wstęp do Twojej dalszej kariery. Tworząc swoje dzieło, bazuj więc na dobrej literaturze przedmiotu, ale również korzystaj z możliwości praktycznych. Już podczas studiów warto podjąć pracę w banku, firmie ubezpieczeniowej czy prywatnym przedsiębiorstwie. Dobrym wsparciem podczas pisania pracy z ekonomii jest również etat w miejscach, takich jak biuro rachunkowe, firma leasingowa, biuro nieruchomości, fundusz inwestycyjny, organizacja pozarządowa czy instytucja publiczna.

Pisanie prac

Potrzebujesz pomocy przy pisaniu pracy inżynierskiej? Nie zastanawiaj się, napisz do nas już dziś

Wystarczy, że wyślesz swoje zgłoszenie i poczekasz na propozycje od doświadczonych redaktorów. Możesz liczyć na sporą dowolność w kwestii ustaleń pomiędzy Tobą a autorem pracy – spróbuj już teraz i sprawdź, jakie wsparcie możesz uzyskać.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.