Twoja sesja wkróce wygaśnie!

Przedłuż sesję

Praca licencjacka — co to jest?

Praca licencjacka-co to jest.jpeg

Według profesor Polańskiej niezależnie od tego, czy jest to praca licencjacka, czy magisterska powinna mieć ona charakter naukowy. W ich przypadku niezmiernie ważna jest umiejętność zaprezentowania wiedzy w interesujący dla recenzentów sposób. Prace licencjackie przygotowywane są przez studentów studiów I stopnia. Po obronie otrzymuje się tytuł licencjata.

Tego rodzaju praca dyplomowa ma jedno ważne zadanie. Sprawdza umiejętność korzystania z literatury w celu scharakteryzowania pewnych zjawisk. Bardzo ważne jest zrozumienie, co to jest praca licencjacka, gdyż tak naprawdę nie wymaga ona od studentów powstania żadnej nowej wiedzy. Jeśli chcesz, możesz rozbudować ją o część badawczą, a wówczas będziesz mieć okazję do efektywniejszego zaprezentowania swoich umiejętności.

Dlaczego warto stworzyć część praktyczną w pracy licencjackiej?

Rozdział badawczy to istotna część pracy dyplomowej, która w dużej mierze decyduje o ocenie. Choć w przypadku prac licencjackich nie jest ona obowiązkowa, warto zdecydować się na nią, gdyż niesie ze sobą same korzyści. Rozdział empiryczny jest zawsze dokładnie czytany i sprawdzany. Z tego względu, choć część teoretyczna poszłaby Ci słabiej, ocenę możesz podnieść badaniami. Można powiedzieć, że w większości to właśnie rozdział praktyczny decyduje o wyniku.

Czeka Cię praca licencjacka? Dowiedz się, co to jest część badawcza. Bez wątpienia można określić ją jako najważniejszy rozdział. Nawet jeśli zajmiesz się przytoczeniem teorii największych uczonych, nie zainteresują one promotora tak bardzo, jak Twoje badania. Rozdział empiryczny to bowiem Twoja praca i wiele poświęconego czasu na to, aby przedstawić własne wnioski i zależności, których nikt przed Tobą wcześniej nie odkrył.

Ile stron powinna mieć praca licencjacka?

Objętość pracy licencjackiej uzależniona jest od tematu i powinna go wyczerpywać, aczkolwiek wiele też zależy od tego, czy praca ma część badawczą. Rozdział empiryczny jest bowiem dla recenzentów znacznie atrakcyjniejszy niż dobrze znana teoria. Ponadto prace tego rodzaju są również lepiej oceniane. Żeby odpowiedzieć na pytanie, jaką objętość powinna mieć praca dyplomowa, najpierw warto zastanowić się, na czym polega praca licencjacka. Jest ona przede wszystkim znacznie mniej obszerna od pracy magisterskiej. Liczba stron najczęściej wynosi od 30 do 50.

Różnice w objętości zależą również od dziedziny oraz formalnych wymogów uczelni. Niekiedy prace licencjackie liczą nawet 70 stron, gdy inne napisane są w sposób wyczerpujący i angażujący odbiorcę i obejmują zaledwie 30 arkuszy. Z tego względu przed rozpoczęciem pisania pracy licencjackiej koniecznie zapoznaj się z wytycznymi swojej szkoły. Kwestię objętości pracy warto ustalić również z promotorem i uzyskać w tej kwestii jego akceptację.

Co to praca licencjacka i jak długo się ją pisze?

Praca licencjacka to obszerniejsza rozprawka, do której warto przygotować się jak najwcześniej. Pamiętaj, że zgromadzenie materiałów również wymaga poświęcenia czasu. Musisz nie tylko przejrzeć strony internetowe w poszukiwaniu źródeł, ale także udać się do biblioteki naukowej. Niektóre licencjaty powstają szybciej, inne wymagają więcej czasu. Jak długo pisze się pracę licencjacką? Bez wątpienia wymaga ona od Ciebie wyjątkowej staranności. Zanim wyprowadzisz wniosek, czekać na Ciebie będą duże ilości materiałów do przejrzenia. Istnieją jednak dziedziny, w których przypadku pracę dyplomową pisze się łatwiej i szybciej.

Pisząc pracę licencjacką, najpierw podziel ją na dwie części – teoretyczną i praktyczną. W ten sposób stworzysz dwa główne rozdziały. W przypadku obszerniejszych dzieł z powodzeniem można napisać nawet 5 rozdziałów, przy czym należy pamiętać, że każdy z nich musi obejmować podrozdziały. Tego typu układ ułatwi Ci napisanie pracy, a jej odbiorcom zapewni wygodne czytanie. Jeśli masz więcej pytań dotyczących pisania pracy licencjackiej, zachęcamy do kontaktu z naszymi redaktorami!

Pisanie prac

Potrzebujesz pomocy przy pisaniu pracy inżynierskiej? Nie zastanawiaj się, napisz do nas już dziś

Wystarczy, że wyślesz swoje zgłoszenie i poczekasz na propozycje od doświadczonych redaktorów. Możesz liczyć na sporą dowolność w kwestii ustaleń pomiędzy Tobą a autorem pracy – spróbuj już teraz i sprawdź, jakie wsparcie możesz uzyskać.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.