Twoja sesja wkróce wygaśnie!

Przedłuż sesję

Praca magisterska z pedagogiki — o czym pisać?

Praca magisterska z pedagogiki-o czym pisac.jpeg

Część teoretyczna w pracy magisterskiej obejmuje zwykle jeden lub dwa rozdziały. Ma ona na celu przedstawić i wyjaśnić poruszone zagadnienia, ale także przybliżyć wyniki prac związanych z tematyką prowadzonych badań, gdyż większość prac magisterskich ma także część badawczą.

Zastanawiasz się, o czym pisać pracę magisterską z pedagogiki? Potrzebujesz pomysłu na część empiryczną? W artykule przedstawimy przykładowe tematy z tej dziedziny. Znajdziesz tutaj także cenne wskazówki, które pomogą Ci w wyborze odpowiedniego tematu pracy, ale także w jej napisaniu.

Tematy prac magisterskich z pedagogiki

Zawód pedagoga wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeśli wybrałeś studia pedagogiczne, a teraz czeka Cię praca magisterska, to bez wątpienia jesteś osobą o odpowiednich predyspozycjach. Pedagogika to szerokie spektrum specjalizacji, m.in. pedagogika:

 • opiekuńczo-wychowawcza,
 • resocjalizacyjna,
 • zdrowia.

Z tego względu masz wiele ciekawych tematów do wyboru, w których możesz wykazać się wszechstronną wiedzą, zdolnościami poznawczymi, dociekliwością i pomysłowością. Te cechy są Ci potrzebne zwłaszcza do wykonania badań naukowych i stworzenia innowacyjnej oraz odkrywczej części metodologicznej.

Oto kilka przykładowych tematów do wyboru. Być może jeden z nich okaże się dla Ciebie na tyle interesujący, że zapragniesz go zrealizować. A może przedstawione tematy będą doskonałą inspiracją do wymyślenia własnego tytułu pracy?

 1. Uzależnienie współczesnej młodzieży.
 2. Wykorzystanie gier komputerowych w edukacji.
 3. ADHD u dziecka w wieku przedszkolnym – wyzwania dla nauczycieli i rodziców.
 4. Dziecko w sieci – problem uzależnienia od internetu i współczesnej technologii.
 5. Otyłość u dzieci i młodzieży, jako problem braku akceptacji w grupie rówieśniczej.
 6. Agresja w szkole w oczach uczniów.
 7. Wykorzystanie pedagogiki w biznesie.
 8. Rola pedagoga w kształtowaniu właściwych postaw wśród młodzieży.
 9. Funkcjonowanie szkolne dzieci z rodzin dysfunkcyjnych.
 10. Pozycja socjometryczna dzieci w rodzinach z problemem alkoholowym.

Tematy prac magisterskich z pedagogiki – cenne wskazówki dotyczące wyboru tematyki

Wybór tematu pracy dyplomowej sprawia Ci problem? Pomyśl, jakie są Twoje aspiracje zawodowe. Tematyka, którą będziesz opracowywać w ramach pracy magisterskiej, powinna ściśle wiązać się z postawionymi sobie celami i marzeniami. Przede wszystkim musi Cię ona pasjonować. Z tego względu nie zgadzaj się na zaproponowany przez Twojego promotora temat, jeśli Cię on absolutnie nie interesuje.

Pedagogika niesie ze sobą wiele możliwości dalszego rozwoju, nawet po obronie pracy magisterskiej. Tytuł magistra to bowiem nie wszystko. Najważniejsze to wiedzieć, co chcesz dalej robić po jego uzyskaniu i w jakim miejscu pracować. Odpowiedzi na te pytania to dobre wskazówki przybliżające Cię do wyboru odpowiedniego tematu pracy.

Na co zwrócić uwagę podczas pisania pracy magisterskiej z pedagogiki?

Jeśli znasz już tematy pracy magisterskiej, które Cię interesują i spośród nich wybierzesz ten jeden do opracowania, przyszedł czas na wskazówki dotyczące samego pisania. Pedagogika to kierunek z przyszłością. Z tego względu od jej absolwentów wymaga się wyjątkowej kreatywności w przeprowadzaniu badań w grupie dzieci i młodzieży.

Ważna jest część teoretyczna. Niemniej jednak praca magisterska z pedagogiki powinna skupiać się przede wszystkim na przedstawieniu metod i rozwiązań pomocnych w dotarciu do wszystkich uczniów zarówno tych przeciętnych, jak i uzdolnionych, czy też dzieci z problemami. Stworzenie pracy badawczej to niemałe wyzwanie dla wielu studentów, ale także przyjemność i satysfakcja z sukcesu.

Jakie są perspektywy zawodowe po ukończeniu pedagogiki?

Jeśli czytasz przykładowe prace magisterskie z pedagogiki, zapewne zauważyłeś, że są one doskonałą inspiracją. Pisanie swojej pracy potraktuj jako początek kariery, a na pewno odniesiesz sukces.

Absolwenci studiów pedagogicznych mogą pracować nie tylko w przedszkolach i szkołach. Do innych miejsc pracy zaliczają się także zakłady karne i poprawcze. Pedagog potrzebny jest również w placówkach socjoterapeutycznych i opiekuńczo-wychowawczych. Ponadto pracę po studiach pedagogicznych można znaleźć też w organizacjach pozarządowych. Dobrym wyborem są ośrodki socjoterapii, profilaktyki i terapii uzależnień. Po obronie pracy magisterskiej z pedagogiki możesz podjąć pracę w miejscach, takich jak:

 • pogotowia opiekuńcze,
 • ośrodki pomocy społecznej,
 • domy dziecka,
 • świetlice socjoterapeutyczne,
 • schroniska dla nieletnich.

Pamiętaj, że w zależności od wybranej specjalności możesz być nie tylko pedagogiem pracującym w szkole, ale także wychowawcą, doradcą zawodowym, terapeutą, a nawet coachem.

Jeśli masz problem z wyborem tematu pracy magisterskiej z pedagogiki, zachęcamy do skorzystania z naszych konsultacji. Kadra doświadczonych redaktorów udzieli Ci pomocy i wsparcia na każdym etapie pisania pracy dyplomowej. Zachęcamy do korzystania z naszych usług!

Pisanie prac

Potrzebujesz pomocy przy pisaniu pracy inżynierskiej? Nie zastanawiaj się, napisz do nas już dziś

Wystarczy, że wyślesz swoje zgłoszenie i poczekasz na propozycje od doświadczonych redaktorów. Możesz liczyć na sporą dowolność w kwestii ustaleń pomiędzy Tobą a autorem pracy – spróbuj już teraz i sprawdź, jakie wsparcie możesz uzyskać.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.