Twoja sesja wkróce wygaśnie!

Przedłuż sesję

Najczęstsze tematy prac na zarządzaniu

najczestsze-tematy-prac-na-zarzadzaniu.jpeg

Wśród wielu kierunków studiów niezmiennie popularne jest zarządzanie. Mowa tu o przyszłościowych bardzo ciekawych specjalizacjach, które pozwalają podjąć dobrze płatną pracę, ale również dalej się rozwijać. Celem studiów z zarządzania jest przekazanie wiedzy z zakresu ekonomii oraz nauk prawnych i społecznych dotyczących prawidłowości i problemów funkcjonowania przedsiębiorstw czy instytucji publicznych. Zanim będziesz pisać pracę licencjacką z zarządzania, będziesz zdobywać wiedzę z przedmiotów, takich jak makro- i mikroekonomia, informatyka, systemy informacyjne zarządzania, matematyka, zarządzanie projektami, rachunkowość czy marketing.

Jak łatwo zauważyć, masz do wyboru wiele konkretnych dziedzin i tematów do wyboru. Pamiętaj, że temat pracy licencjackiej może zaproponować Ci również promotor. Na wielu uczelniach proponowane są tematy prac, co jest znacznym ułatwieniem dla studentów. Niemniej jednak, jeśli masz inny pomysł na swoje dzieło, możesz przedstawić promotorowi zagadnienie, które chcesz opracować, a po jego akceptacji bez cienia wątpliwości zabrać się za przygotowywanie materiałów i planu pracy.

Zarządzanie – praca licencjacka. Jaki temat wybrać?

W naszym serwisie znajdziesz wiele ciekawych propozycji tematów z zarządzania, spośród których możesz wybrać zagadnienie do opracowania. Sprawdź, który z tematów jest Ci bliski i pamiętaj, że powinien on wiązać się z Twoją przyszłością zawodową.

 1. Zarządzanie należnościami przedsiębiorstwa.

Jeśli zdecydujesz się na ten temat, we wstępie wyjaśnij definicję należności oraz to, czym są źródła powstawania należności. Warto podkreślić również to, jak istotna jest zależność między cyklem należności a cyklem zobowiązań. Praca licencjacka z zarządzania powinna mieć także przykład metodyczny, który może dotyczyć istoty i klasyfikacji rozrachunków, ewidencję należności oraz ich prognozowania. Niemniej ważny jest także rozdział o uregulowaniach Kodeksu Cywilnego, ale również rozdziały dotyczące faktoringu, forfaitingu czy polityki opustów cenowych w przedsiębiorstwie.

 1. Kapitał ludzki, jako czynnik decydujący o rozwoju przedsiębiorstwa.

Praca ta powinna dotyczyć zagadnienia kapitału ludzkiego jako najważniejszego czynnika w rozwoju przedsiębiorstwa. Ważne jest uwzględnienie kwestii, takich jak proces zarządzania kapitałem ludzkim w organizacji, wpływ otoczenia organizacji na decyzje szkoleniowe czy system motywowania pracowników. Warto uwzględnić również rozdział dotyczący potrzeb szkoleniowych kapitału ludzkiego.

 1. Klasy systemów informatycznych wspomagających zarządzanie.

Praca licencjacka na ten temat dotyczy roli systemu informatycznego we współczesnym przedsiębiorstwie. Należy zobrazować w niej modele zarządzania przedsiębiorstwem, struktur organizacyjnych i dokładnie rozwinąć tematykę dotyczącą zarządzania przedsiębiorstwem. Studiujesz zarządzanie i wybrałeś właśnie ten temat? W Twojej pracy licencjackiej nie może zabraknąć rozdziałów o sieciach komputerowych, podstawowych zadaniach systemu i ZSZ. Kolejna część pracy może dotyczyć miejsca systemów CRM w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Istotne będą także teoretyczne opisy tych systemów.

Praca licencjacka zarządzanie – inne tematy

 1. Budowa strategii firmy na wybranym przykładzie.
 2. Rola i istota komunikacji w kierowaniu organizacją.
 3. Zarządzanie materiałami i surowcami w przedsiębiorstwie.
 4. Administrowanie zakładem opieki zdrowotnej.
 5. Kobiety w zarządzaniu – rola.
 6. Zarządzanie personelem w przedsiębiorstwie.
 7. Zarządzanie informacją w przedsiębiorstwie.
 8. Procesowe zarządzanie jakością na przykładzie wybranego sklepu.
 9. Podstawy teoretyczne analizy konkurencji.
 10. Restrukturyzacja firmy na przykładzie wybranego przedsiębiorstwa.

Zarządzanie zasobami ludzkimi – praca licencjacka

Ten temat pracy licencjackiej jest często podejmowany przez studentów. We wstępie warto przedstawić podstawy zarządzania zasobami ludzkimi oraz ich istotę, cele i funkcje. Ciekawym rozdziałem może być ten dotyczący ewolucji koncepcji zarządzania personelem. W pracy należy uwzględnić również współczesne trendy ZZL. Można poruszyć zagadnienia, takie jak kształtowanie procesami pracy i zatrudnienia, motywacja czy kontrola i ocena pracy. Pisząc na temat konkretnej firmy, należy dokładnie scharakteryzować przedsiębiorstwo i wziąć pod uwagę planowanie zatrudnienia, rozwój potencjału pracy, system motywacji i wynagradzania, a na koniec dokonać oceny systemu zarządzania personelem w tym miejscu.

Zdecydowałeś się napisać pracę licencjacką o zarządzaniu zasobami ludzkimi? Weź pod uwagę każdą sugestię swojego promotora. Najlepiej wybierz zagadnienie, z którym wiążesz swoją przyszłość zawodową. Do wyboru masz naprawdę mnóstwo ciekawej tematyki na przykład:

 • analiza metod rekrutowania programistów w branży IT,
 • wpływ wynagrodzenia na motywację pracowników,
 • sposoby oceny predyspozycji pracowników,
 • wykorzystanie gier komputerowych, dla rozwoju kompetencji pracowniczych,
 • analizę systemu motywacyjnego w wybranej korporacji.

Pisanie pracy z zarządzania – jak zacząć i na co zwrócić uwagę?

Zanim rozpoczniesz swoje dzieło, stwórz dobry plan pracy, a następnie przedstaw go swojemu promotorowi. Bierz pod uwagę każdą jego sugestię i poradę. Nie bój się konstruktywnej krytyki, gdyż ta niesie ze sobą wyłącznie dobre efekty. Ponadto nie stawiaj sobie zbyt ambitnych celów i pamiętaj, że piszesz pracę licencjacką, a nie magisterską. Mierz siły na zamiary, a wówczas osiągniesz sukces.

Zarządzanie to szeroko pojęta dziedzina, której studiowanie umożliwia podjęcie satysfakcjonującej pracy i dalszy rozwój osobisty. Jeśli z jakiegoś powodu masz problem z wyborem tematu pracy licencjackiej, zachęcamy do kontaktu z redaktorami naszego serwisu. Pomogą Ci oni znaleźć ciekawe zagadnienia i opracować plan pracy. Odpowiedzą na pytania i rozwieją wątpliwości.

Pisanie prac

Potrzebujesz pomocy przy pisaniu pracy inżynierskiej? Nie zastanawiaj się, napisz do nas już dziś

Wystarczy, że wyślesz swoje zgłoszenie i poczekasz na propozycje od doświadczonych redaktorów. Możesz liczyć na sporą dowolność w kwestii ustaleń pomiędzy Tobą a autorem pracy – spróbuj już teraz i sprawdź, jakie wsparcie możesz uzyskać.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.