Twoja sesja wkróce wygaśnie!

Przedłuż sesję

Najczęstsze tematy prac licencjackich – psychologia

najczestrze-tematy-prac-licencjackich-psychologia.jpeg

Tematy prac licencjackich z psychologii skoncentrowane są przede wszystkim na problemach, jakie występują w ludzkiej psychice. W artykule zaprezentujemy ciekawe zagadnienia do opracowania. Ponadto zamieścimy wiele wskazówek przydatnych podczas tworzenia pracy naukowej. Jeśli po przeczytaniu artykułu pojawią się jakieś pytania lub wątpliwości i nadal nie będziesz mieć pewności co do tematyki na pracę licencjacką, zachęcamy do kontaktu z naszymi redaktorami. Są oni doktorami i magistrami z wielu dziedzin. U nas masz pewność rzetelnej pomocy fachowców.

Wiedza psychologiczna potrzebna jest w wielu branżach. Obecnie popularne jest zatrudnianie psychologów zarówno w korporacjach, jak i mniejszych przedsiębiorstwach. Ich praca polega na szkoleniu przyszłych menedżerów i osób na wysokich stanowiskach. Po ukończeniu studiów psychologicznych można pracować na stanowiskach, takich jak psycholog kliniczny, szkolny lub więzienny. Można zostać psychoterapeutą, doradcą zawodowym, psychodietetykiem, mediatorem lub terapeutą uzależnień. Najpierw jednak konieczne jest napisanie pracy licencjackiej lub magisterskiej oraz jej obrona. Sprawdź popularne tematy i wybierz jeden z nich.

Praca licencjacka na kierunku psychologia – ciekawe tematy do wyboru

Praca z psychologii powinna być pisana z pasją i pełnym zaangażowaniem. Z tego względu ogromnie ważne jest to, aby wybrać odpowiedni temat zgodny z zainteresowaniami i otwierający drzwi do kariery zawodowej. Poniżej prezentujemy ciekawe zagadnienia. Nawet jeśli nie znajdziesz wśród nich tematyki do opracowania, proponowane tematy na pewno będą dla Ciebie źródłem inspiracji.

 1. Depresja jako choroba XXI wieku.
 2. Zespół lęku napadowego.
 3. Stres a efektywność pracy.
 4. Ocena jakości życia kobiet po zabiegu mastektomii. Leczenie, rehabilitacja.
 5. Współzależność wykonywanego zawodu z poziomem jakości małżeństwa i zadowolenia z życia.
 6. Osobowościowe uwarunkowania ryzyka uzależnienia od jedzenia u kobiet.
 7. Przyczyny i objawy schizofrenii.
 8. czym jest inteligencja finansowa?
 9. Działalność psychologa wobec osoby z zespołem Aspergera.
 10. Przydatność rysunku dziecka w diagnostyce i psychoterapii.

Inne ciekawe tematy prac licencjacki z psychologii wraz z omówieniem

Psychologia to kierunek, który rokrocznie wybiera tysiące maturzystów. Jest przyszłościowy, a ponadto daje możliwość ukończeniu wielu specjalizacji i podjęcia pracy na różnych stanowiskach. Jeśli poszukujesz tematu na pracę licencjacką, skorzystaj z naszych propozycji. Po temat możesz zwrócić się także do swojego promotora. Gdy zaakceptuje wybraną przez Ciebie tematykę, pamiętaj, aby regularnie przedstawiać opiekunowi każdą część swojej pracy i kierować się jego sugestiami.

 1. Przydatność rysunku dziecka w diagnostyce i psychoterapii

We wstępie pracy należy wyjaśnić pojęcie terapii pedagogicznej. Warto rozwinąć również zagadnienie dotyczące terapii pedagogicznej jako nauczania i wychowania osób upośledzonych. Ponadto należy uwzględnić także fakt, że terapia to skuteczny pomysł na likwidowanie objawów i czynnik pomocniczy w psychoterapii. Konieczne jest omówienie technik relaksacyjnych, parateatralnych, czy malowania dziesięcioma palcami. Niezbędny jest rozdział, w którym należy przedstawić proces rozwoju rysunku dziecka, wykorzystanie go w diagnozie i zastosowanie w psychoterapii.

 1. Stres – jego wpływ na jakość i efektywność wykonywanej pracy na podstawie firmy X

W pracy na ten temat należy wyjaśnić pojęcie stresu i wymienić jego rodzaje, takie jak biologiczny czy psychologiczny. Konieczne jest uwzględnienie koncepcji źródeł stresu między innymi werońskiej, ekonomicznej i psychosomatycznej. Interesujący będzie także rozdziału o osobowości a podatności na stres. W pracy można omówić także skalę najbardziej stresujących zawodów. Dzieła naukowe na ten temat często dotyczą też budowania kontaktu i porozumienia w miejscu pracy i radzenia sobie z presją oraz manipulacją.

 1. Nerwica

W pracy na temat nerwicy przede wszystkim należy przedstawić to schorzenie psychiczne od strony teoretycznej, wskazując jej źródła, takie jak problemy finansowe, zawodowe, miłosne lub też życie w ciągłym stresie. Kolejny rozdział powinien dotyczyć sposobów walki z nerwicą, również własne metody. W podsumowaniu powinny znaleźć się refleksje na przykład dotyczące występowania nerwicy w polskim społeczeństwie. Pracę licencjacką można napisać również na temat depresji, gdyż jest ona obecnie bardzo powszechnym zaburzeniem psychicznym współczesnej cywilizacji.

Na jaki temat pisać pracę licencjacką z psychologii?

Poniżej prezentujemy jeszcze inne ciekawe tematy z psychologii.

Poniżej prezentujemy jeszcze inne ciekawe tematy z psychologii.

 1. Problem opóźnień i zaburzeń w rozwoju mowy dzieci i ich wpływ na funkcjonowanie w grupie rówieśniczej.
 2. Osobowościowe i motywacyjne uwarunkowania podejmowania decyzji o założeniu i kontynuowaniu działalności gospodarczej.
 3. Podmiotowe uwarunkowania poczucia jakości życia seniorów.
 4. Lojalność jako psychologiczny czynnik efektywności pracy człowieka.
 5. Diagnostyka zachowań człowieka w sytuacyjnych kontekstach środowiska pracy.
 6. Praktyki społecznej stratyfikacji uczniów w polskim systemie edukacji.
 7. Psychopatologia życia rodzinnego oraz radzenie sobie rodziny w sytuacji kryzysu.
 8. Poczucie alienacji w strukturze syndromu wypalenia psychicznego w różnych grupach zawodowych.
 9. Problem opóźnień i zaburzeń w rozwoju mowy dzieci i ich wpływ na funkcjonowanie w grupie rówieśniczej.
 10. Seksualność w cyklu życia człowieka, czynniki warunkujące prawidłowy rozwój seksualności w różnych fazach życia.

Jeśli spośród zaprezentowanych tematów nie znajdziesz zagadnienia dla siebie, zachęcamy do skontaktowania się z naszymi doświadczonymi redaktorami. Chętnie doradzą Ci odpowiednią tematykę, wcześniej zapoznając się z Twoimi zainteresowaniami i umiejętnościami.

Pisanie prac

Potrzebujesz pomocy przy pisaniu pracy inżynierskiej? Nie zastanawiaj się, napisz do nas już dziś

Wystarczy, że wyślesz swoje zgłoszenie i poczekasz na propozycje od doświadczonych redaktorów. Możesz liczyć na sporą dowolność w kwestii ustaleń pomiędzy Tobą a autorem pracy – spróbuj już teraz i sprawdź, jakie wsparcie możesz uzyskać.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.